Soru-Cevap

Bulunduğunuz bu sayfa üzerinden altın ile ilgili sorular sorabilir ve yanıt bekleyebilirsiniz. Sorular aynı gün içerisinde en geç 1 saat içerisinde yanıtlanmaktadır. Cevaplar, altın konusunda uzmanlaşmış, kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren “İbrahim Turhal” tarafından yanıtlanmaktadır. Unutulmamalıdır ki burada cevaplanan sorular tamamen bilgi verme amaçlı olup, hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

7 thoughts on “Soru-Cevap

 1. Meryem

  İnternette alış satış arasında az bir rakam gösteriliyor fakat altın aldığımız zaman öyle olmuyor. bunun sebebi nedir?

  Reply
  1. admin Post author

   Meryem hanım, internette size sunulan rakam 24 ayar has altın alış ve satış fiyatıdır. Piyasada ise has işlenmemiş altın satışı olmadığı için böyle bir durum ortaya çıkıyor. Yatırımlarınızı banka altın hesapları üzerinden gerçekleştirirseniz bu fiyatları ve aradaki farkı birebir yakalamanız mümkündür.

   Reply
 2. Funda

  Kolumdaki bilezik çıkmamaya başladı. Kilo aldım ve çıkartamıyorum. Ne yapabilirim?

  Reply
  1. admin Post author

   Funda hanım, bu tür durumlarda iki yol vardır. Birincisi ince çorap’ın kapalı kısmı kesilir ve çorap bileğe geçirilir. Bilezik çorabın üzerinde kalacak şekilde, çorabın bir ucundan çekerek bilezik çıkartılmaya çalışılır. Eğer bunu beceremiyorsanız herhangi bir kuyumcuya gittiğinizde yardımcı olur. Mutlaka ince çorap bulundurulur. Eğer çözüm olmuyor ve çıkmıyorsa bilezik kesilerek çıkartılır.

   Reply
  1. admin Post author

   22 Ayar takı seti işçilikli üründür. Yani 22 ayar olması bir avantaj sağlamaz. Yatırım için uygun değildir.

   Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir