Seçim Sonrası Altın Dibe Vurdu!

Altın piyasalarında rekor düşüş! Seçimlerin bitmesiyle birlikte piyasaların açılış saatinde yatırımcılara büyük şok altından geldi. Altın seçim öncesi 108 lira, sonrasındaki haftayı 103 liradan kapatmıştı fakat haftanın açılış gününde açılış seansıyla birlikte 100.20 liraya geriledi. Çok yüksek oranlı bu kayıp, yatırımcıya bir günde rekor bir zarar yazdı. Seçimlerin ardından yükselir mi düşer mi beklentilerinin sona erdiği bugün, gün içerisinde fiyatlardaki değişimin sürmesi bekleniyor. Hafta içerisinde ise fiyatlarda ciddi değişimler ve hareketler gözlemlenebilir.

Altının düşüşü ile birlikte tarihi bir rekorda beraberinde geldi. Altın tarihinde hiç bir dönemde bir seansta 5 liralık bir düşüş gerçekleşmedi. Bu düşüş yatırımcıya ciddi kayıp yaratırken, altını olanların ise tekrar zararı toparlama süreci biraz uzun olabilir. Bulunduğumuz kasım ayının ilk haftasında altının nasıl bir grafik sergileyeceği merak konusu oldu. Altının düşüşünde önemli rollerden biri de dolara ait. Dolar kurundaki ani düşüş, altını da bitirdi diyebiliriz.

Altının düşüşünün ardından son duruma bakıldığında ise altının gram fiyatı 100 liraya düştü. Çeyrek altın 172 TL olurken, genel bazda ciddi değer kaybeden altın bu hafta alımı arttıracak. Alım avantajının doğduğu bu hafta piyasada ciddi bir taleple birlikte iç piyasa üst seviyeye çıkabilir. Ons ve dolar hafta içerisidne takip edilmesi gereken değerler olarak dikkat çekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir