Piyasalar Değer Kaybında!

Hafta ortasında yatırım değerleri düşüşe geçti. Döviz, altın ve ons grafikleri düşüş yönünde bir çizgi içerisine girdi. Dolar, 3 lira üzerinde tutunabilmek için çaba sarfetse de sınıra kadar düşmüş durumda. Euro ise aynı şekilde 3.400 bandında sağlam yer edinemiyor. 3.400 seviyesinde inişli çıkışlı grafik sergileyen euro, burada kısa süre içerisinde tutunamayacak gibi bir izlenim bırakıyor.

Ons Güven Vermiyor!
Ons değerinin bir türlü yükselmemesi yatırımcının en olumsuz baktığı değer olarak dikkat çekiyor. Altının lira bazındaki değerinin artmasına rağmen uluslararası piyasalarda değerinde bir değişim yaşanmaması tedirginlik yaratıyor. Kimine göre lira bazında olduğu gibi uluslararası piyasalarda da altın ciddi bir sükse yaparak ons değeriyle artış yaşayabilir. Fakat bu günlerde ons böyle bir izlenim yaratmıyor. Altın bu hafta ilk kez 110 liranın altına düştü ve 109.50 seviyelerini gördü. Son haftaların en düşük fiyatını gören altın için bu haftanın nasıl kapanış göstereceği ve şekilleneceği merak ediliyor. Dolar ve Euro cephesindeki değişimler daha net görülebilirken, altın sürpriz değişimler gösterebilecek pozisyonda yer alıyor.

ons-grafik-altin

Eylül ayı için ons grafiğine bakıldığında çok yüksek bir yükseliş yaşanmamasına rağmen bir yükseliş trendi içerisinde olduğu görülüyor. Bayram süresinde en ciddi adımı atan ons, bayramın ardından ise gerileme gösteriyor. Ay içerisinde ulaşılan en yüksek değer 135-140 $ arası olan ons, son olarak 125 dolar seviyesinde aşağı yönlü seyir izliyor.

Bugün itibarıyle altının gram satış fiyatı 109-110 Lira bandında yer alıyor. Çeyrek altın ise düşüşün ardından 184 liraya kadar geriledi. Cumhuriyet altınındaki son rakam ise 740 lira oldu. Alış satış arasında farklar nedeniyle bozdurma fiyatlarında daha düşük rakamlar yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir