Altın Yeniden Alevlendi!

Altın fiyatlarında yeniden yükseliş başladı! yeni haftaya girilirken günün ilk seansında fiyatlar yükselişe geçerek 110 liraya ulaştı. Geride kalan hafta içerisinde 108 lira bandında düşüş eğilimli bir tablo ortaya koyan altın, yaşanan siyasi kriz nedeniyle bir anda yükseliş ivmesi kazandı. Döviz kurundaki yükselişte altının yükselmesini tetikleyici unsur olarak dikkat çekiyor. Haftanın ilk gününde dolar ve altın kazandırırken, yatırımcının kazanç elde edebileceği bir hafta olması yönünde beklenti hakim.

Kapalıçarşı altın fiyatları sabah saatleriyle birlikte 110 liraya ulaşırken, çeyrek altın ise 180 liranın üzerinde alıcı bekliyor. Siyasi belirsizliğin yanı sıra Ankara’daki bombanın etkisiyle fiyatların artış yönünde ilerlemesi bekleniyor. Beklentilerle beraber altına ve dolara olan yatırım miktarlarında bugün ciddi bir artış olmasına ise kesin gözle bakılıyor.

Geçtiğimiz hafta 2 milyar dolarlık alım yapan firmaların bu hafta da yine benzer bir politika izleyerek yatırımlarını arttırması bekleniyor. Kısa vadeli kazanç sağlaması beklenen altının ons değerinde de yükseliş ivmesinin görülmesi, yatırımcının daha da iştahını kabartımış durumda. Ons 1.163 $değerine yükselirken, son aylardaki en yüksek değere ulaştı. Dolar ve Euro ise son ayların en düşük rakamında olsa da yükseliş yönünde hareketler izliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir